خواص قارچ ها

8 خاصیت ویژه قارچ شیتاکه برای بدن شما – عوارض و خواص شیتاکه

عوارض و خواص قارچ شیتاکه

قارچ شیتاکه ( Lentinula edodes ) یکی از قارچ‌های ویژه است، زیرا نه تنها خوش طعم بلکه ترکیبی از خواص منحصر به فرد است. خواص درمانی قارچ شیتاکه گسترده و ارزش غذایی آن بالاست. این قارچ قرن هاست که در ژاپن و چین شناخته شده است و در دستور غذاها و طب سنتی شرقی مورد استفاده قرار می گیرد.
این قارچ دارویی آسیایی نه تنها به دلیل طعم دلپذیر، بلکه به دلیل ارزش غذایی، مواد تشکیل دهنده و خواص درمانی آن شناخته شده است. امروزه علاقه به قارچ شیتاکه به دلیل خواص حیاتی آن در طب مدرن نیز رو به افزایش است.

به طور کلی، قارچ ها مشکلات مربوط به سطح چربی خون و نوسانات قند خون را کاهش می دهند، زیرا دارای فیبر بالا، چربی، نشاسته و قند بسیار کم هستند. بنابراین آنها یک غذای مناسب برای دیابت II و سطح کلسترول بالا و همچنین برای تصلب شرایین و فشار خون بالا هستند. علاوه بر این، شیتاکه به ویژه به دلیل محتوای پلی ساکاریدها و اریتادنین شناخته شده است.
اسید آمینه اریتادنین دارای خواص ضد ویروسی است و می تواند متابولیسم چربی را تحت تاثیر قرار دهد. در مجموع تضمین می کند که مقادیر خونی کلسترول و تری گلیسیرید و همچنین کلسترول خطرناک LDL کاهش می یابد.

خواص شیتاکه

خواص شیتاکه

ارزش غذایی شیتاکه

شیتاکه حاوی 13 تا 18 درصد پروتئین، 3.5 تا 6.5 درصد مواد معدنی، 2 تا 5 درصد چربی، 6 تا 15 درصد فیبر است. ویتامین های نیاسین، تیامین، ریبوفلاوین و کوبالامین و ویتامین D . مهم ترین ویتامین های شیتاکه است. همچنین ماده موثره شیتاکه لنتینان است. لنتینان یک پلی ساکارید، به اصطلاح بتا گلوکان، با اثر ثابت شده در برابر سرطان است.

شیتاکه، پروتئین گیاهی

شیتاکه یک منبع با کیفیت بالا از پروتئین است. پروتئین ها در قارچ شامل تمام اسید آمینه های ضروری (به عنوان مثال لوسین و لیزین) در یک نسبت مشابه با شیر یا گوشت است. بنابر این قرار دادن شیتاکه در رژیم غذایی میتواند پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند. پروتئین های زیر در شیتاکه یافت می شود:
• گلوتامات
• آسپارتات
• آرژنین
• پرولین
• لوسین
• آلانین
• لیزین
نکته : برای حفظ فواید شیتاکه و محتوای این پروتئین ها، بهتر است قارچ را به صورت خام یا بخارپز میل کنید، آن را سرخ نکنید.

خواص شیتاکه

در طول زمان، خواص درمانی متعددی از شیتاکه ثابت شده است:
• ضد میکروبی
• ضد سرطان
• ضد قارچ
• ضد باکتری
• ضد ویروس
• ضد تومور
• ضد دیابت
• کاهش سطح چربی خون

قارچ شیتاکه: اکسیر سلامتی

همانطور که اشاره شد شیتاکه سرشار از پروتئین و منبع کاملی از ترکیبات فعال بیولوژیکی با ارزش دارویی است.
خواص قارچ شیتاکه به دلیل مقادیر قابل توجه بالای فیبر، پروتئین، اسیدهای آمینه ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی (به ویژه آنتی اکسیدان های سلنیوم، منگنز و روی) است.
اجزاء شیتاکه دارای خواص آنتی بیوتیکی، سرطان زا، ضد ترومبوتیک و ضد ویروسی هستند که اینترفرون را القا می کنند. شیتاکه آن قدر ارزشمند است که از آن برای بیماران مبتلا به سرطان و ایدز به عنوان کمک کننده به سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

فواید شیتاکه

برخی از فواید شیتاکه

تقویت سیستم ایمنی با شیتاکه

تقویت سیستم ایمنی یکی از خواص ویژه قارچ شیتاکه است. این قارچ سیستم ایمنی بدن را به بالاترین حد تقویت می کند. در چین و ژاپن، شیتاکه زمانی تجویز می شود که بیماری در نتیجه ضعف سیستم ایمنی ایجاد یا تشدید شوند، به عنوان مثال:

  • آلرژی
  • کاندیدا
  • آنفولانزا
  • سرماخوردگی
  • سرطان
  • ایدز یا اچ آی وی
  • پاپیلوما (HPV – زگیل تناسلی)

به نظر می رسد اثر شفابخش شیتاکه به ویژه بر تحریک سیستم ایمنی باشد. به این ترتیب با مکانیسم های دفاعی خود بدن می توان با قارچ ها، انگل ها، باکتری ها و ویروس ها مبارزه کرد.
در واقع پلی ساکاریدهای موجود در شیتاکه نقش اصلی را ایفا می کنند. این شامل بتا گلوکان لنتینان است که در شیتاکه یافت می شود.

به گفته دانشمندان آمریکایی و آسیایی، لنتینان یکی از موثرترین فعال کننده های سیستم ایمنی است. بله، آنقدر موثر است که حتی برای ایدز – نقص ایمنی نیز استفاده می شود.

شیتاکه و سلامت قلب

سه ترکیب خاص تشکیل دهنده شیتاکه، توانایی کاهش کلسترول خون را با افزایش سلامت قلب دارند:
• اریتادنین: این ترکیب آنزیمی را که در تولید کلسترول نقش دارد، مهار می کند.
• مولکول های استرول: مانع از جذب کلسترول در روده می شوند
• بتا گلوکان ها: می توانند سطح کلسترول را کاهش دهند.

لنتینان شیتاکه علیه سرطان و تومور

پلی ساکاریدهای قارچ شیتاکه، یعنی β-گلوکان ها، برای دهه ها کانون تحقیقات سرطان بوده اند. در شیتاکه، مهم ترین بتا گلوکان موثر، لنتینان است. لنتینان در بسیاری از مطالعات پزشکی بر روی بیماران اثربخشی آشکاری را در برابر انواع مختلف سرطان نشان داده است. فعالیت ضد تومور بر اساس مکانیسم های مختلفی از طریق لنتینان است.

لنتینان با افزایش آزادسازی ایمونوگلوبولین ها، ماکروفاژها، T-helpers و سلول های کشنده، دفاع ایمنی را تقویت می کند. به این ترتیب، شیتاکه می تواند از رشد تومور جلوگیری کند یا حتی تومورهای موجود را مهار کند. لنتینان در ژاپن در درمان سرطان پس از جراحی و شیمی درمانی و علاوه بر پرتو درمانی استفاده می شود و در سرطان معده و روده بزرگ و در بیماران مبتلا به سرطان سینه ثابت شده است.

قارچ شیتاکه به صورت ویژه باعث افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی در بیماران مبتلا به سرطان پانکراس، سرطان پروستات و سرطان کبد می شود.

پیشگیری، کنترل و درمان عفونت های ویروسی

اثرات مثبت قارچ شیتاکه روی سیستم ایمنی، می تواند بدن را در برابر سایر بیماری ها دور نگه دارد. علاوه بر این، اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی قوی شیتاکه اثبات شده اند. ترکیباتی مانند لنتیونین مسئول این امر هستند. از این طریق می توان از سرماخوردگی و عفونت های باکتریایی و ویروسی مثل HPV و HSV پیشگیری کرد.

در یک سری آزمایش، لنتینان تشکیل سلول‌های ایمنی تخصصی مانند سلول‌های کشنده، سلول‌های کمکی T و سلول‌های پاک کننده (ماکروفاژها) را تحریک می‌کند.

همچنین ترشح مواد پیام رسان خود بدن را تحریک می کند که نقش مهمی در مبارزه با ویروس ها و سلول های سرطانی دارند. افزایش تعداد لکوسیت ها (سلول های B) در خون نیز نشان داده شده است.
لکوسیت ها گروهی از سلول های تخصصی و بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند. این سلول های ایمنی مسئول محافظت از بدن در برابر عفونت ها هستند.

تاثیر شیتاکه در درمان HPV

محققان اثر قارچ شیتاکه بر HPV را این گونه توضیح می دهند که شیتاکه، تعداد و فعالیت لنفوسیت ها (سلول های کشنده)، دندریتیک (مسئول تولید آنتی ژن) و سیتوکین ها (پروتئین هایی شناساگر ویروس ها) افزایش می دهد. نتیجه مصرف مستمر شیتاکه طی 6 ماه درمان را در عموم افراد محقق خواهد کرد. (مطالعه بیشتر: درمان زگیل تناسلی با شیتاکه)

خواص شیتاکه علیه ویروس سرماخوردگی

سرماخوردگی می تواند با برونشیت و ذات الریه همراه باشد، بنابراین بسیار مهم است که سرماخوردگی را در اسرع وقت متوقف کنیم. متأسفانه هیچ دارویی برای این کار وجود ندارد، داروهایی که امروزه دیده می شوند فقط با علائمی مانند سردرد، کاهش تب و گلودرد مقابله می کنند. به دلیل اثر تسکین دهنده داروها، بدن به طور غیرمستقیم قادر است همه چیز را درمان کند. اما در مقایسه با این داروها، قارچ شیتاکه حاوی موادی است که به راحتی ویروس های سرماخوردگی را از بین می برد و در برابر ویروس ها مقاومت ایجاد می کند. این به اصطلاح مانع اینترفرون نامیده می شود.

عوارض شیتاکه

قارچ شیتاکه ایمن است. اما در درصد کمی از افراد شاهد آلرژی هستیم. قرمزی پوست چند ساعت پس از خوردن قارچ خام شیتاکه روی بدن، بازوها، پاها و گردن رخ می دهد. احتمالاً این واکنش ها به دلیل حساسیت بیش از حد به پلی ساکارید لنتینان موجود در قارچ خام است. در صورت آلرژی نسبت به قارچ خام، توصیه می شود شیتاکه را بخارپز و سپس میل کنید. طرز مصرف شیتاکه همراه محصول ارسال می شود.

همچنین شیتاکه به دلیل وجود آلرژن های بالقوه در ترکیب به افرادی که آسم برونشیال تشخیص داده شده است توصیه نمی شود.

مصرف بیش از حد شیتاکه عوارض دارد؟

 اگر قارچ شیتاکه در یک وعده به مقدار زیاد خورده شود، اثر ملین دارد.
 

جایگزین های شیتاکه

اگر به دلیل درماتیت (آلرژی) می خواهید از قارچ دارویی دیگری استفاده کنید، قارچ گانودرما را توصیه می کنیم.

مطالعه بیشتر در سایت های خارجی:

zentrum-der-gesundheit.de

aerztezeitung.de

استفاده از مقالات فقط برای مقاصد غیرتجاری و با لینک به وب سایت “ماشلند” بلامانع است. در غیر این صورت مجموعه ماشلند هیچ رضایتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *